Geçiş kontrol sistemleri iş dünyasında gitgide daha fazla rağbet  görmektedir. Şirketler ve çeşitli kuruluşlar artık iş yeri güvenliğini sağlamanın yanısıra hem çalışanlarının hem de müşterilerinin güvenliğini ve  verilerini korumanın önemi üzerinde daha da durmaktadırlar.

Geçiş kontrol sistemlerinden hangisinin tercih edileceği kişisel ya da kurumsal ihtiyaçlarla örtüşmelidr. Binanın yapısı, giriş yapacak kişi sayısı göz önünde tutularak basit bir sistem mi yoksa daha geniş bir güvenlik sistemi mi gerektiği analiz edilip doğru ürünlerle hizmet verilmelidir. Sonuç olarak geçiş kontrol sistemlerinden hangisi tercih edilirse edilsin önemli olan hızlı ve kolay bir geçiş yapılabilmesidir.

Geçiş kontrol sistemleri, zaman kontrollü geçişler, biyometrik geçiş sistemleri (parmak izi,damar tanıma,göz tanıma vb.) ve kartlı geçiş sistemleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bilgisayarla yönetilen geçiş kontrol sistemleri diğer alarm sistemleriyle de entegre edilebilirler. Örneğin bir yangın çıkması halinde  alarmın çalmasıyla birlikte kapılardan giriş çıkışın otomatik olarak serbest bırakılması mümkün olabilmektedir,bu sayede tehlikeli alandan kaçış dahada kolay hale gelebilmektedir.

Geçiş kontrol sistemleriyle birlikte personel devamlılık kontrol sistemleri gibi zaman kontrollü sistemler ve bununla birlikte geliştirilmiş yazılımlar da özellikle kurumsal şirketler için gitgide daha önemli bir hal almıştır. Şirket yönetiminde hem güvenlik konusunda hem de personelin çalışma saatleri ya da devamlılık gibi kontrol amaçlı veri toplanmasında geçiş kontrol sistemleri önemli bir veritabanının hızlı bir şekilde toplanmasını sağlanmaktadır.

Kartlı Geçiş ve Turnike Sistemleri GALERİSİ

0 Yorum:


  •  yazmış:


Yorum BırakınAsağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun


×