Merkezi Saat Sistemleri, bir Ana Saat, ana saate bağlı olarak çalışan tali saatler ve senkronizasyonu sağlamak için RF modüllerinden oluşan bir sistemdir.

Merkezi Saat Sistemleri, bir Ana Saat, ana saate bağlı olarak çalışan tali saatler ve senkronizasyonu sağlamak için RF modüllerinden oluşan bir sistemdir. Bir tali saat sadece Ana Saat'e bağlı olarak çalışabilir. RF Modüllerle kablosuz haberleşerek  güvenilir şekilde senkronizasyon sağlanır.  Bu sistem sayesinde sistemin uygulandığı bir yerdeki saatlerin tamamı senkronize ve yüksek doğruluklu çalışır. 

Aslında zaman, ancak doğru olduğunda işlevseldir. Kolunuzdaki saat ile arabaya bindiğinizde veya bir binaya girdiğinizde gördüğünüz zamanlar genelde birbirinden farklı olmaktadır. Aslında tüm dünya saatlerinin aynı anda aynı zamanı göstermesi,zamanın hızla aktığı ve her dakikanın çok değerli bir hal aldığı günümüzde gerekli bir hal almıştır.Tüm dünyada bu senkronizasyonu şimdilik sağlamak mümkün olmasada bunu en azından bir binada veya metro sisteminde veya havalimanında görebileceğimiz tüm saatleri aynı yaparak local bir senkronizasyonu sağlamış oluruz.Burada devreye Merkezi Saat Sistemleri  girmektedir.

SMATV (Satellite Master Antenna TV), çoklu TV izleme noktalarının bulunduğu yaşam alanlarında, merkezi anten sistemi ile alınan karasal ve uydu, analog ve dijital yayınların tüm izleme noktalarına belirli standartlarda taşınması amacını taşır. Kullanıcı sayısı ve kanal sayısının artmasıyla birlikte, toplu yaşam alanlarında antenlerin yarattığı  görüntü kirliliğini önleyen bina altyapı sistemidir. Günümüzde siteler, hastaneler, lojmanlar ve oteller gibi çoklu TV izleme noktasının bulunduğu alanlarda yoğunlukla kullanılmaktadır.

SMATV sistemleri sağlıklı, sorunsuz bir şebeke ve tüm izleme noktalarında yüksek görüntü kalitesinin yakalanabilmesi için doğru ürün ve doğru çözümler kullanımını gerektirir.Bunların sağlanması halinde kullanıcıya keyif veren yüksek kalitede tv altyapıları sağlanmış olur.

Merkezi Saat ve IP TV - Uydu Sistemleri GALERİSİ

0 Yorum:


  •  yazmış:


Yorum BırakınAsağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun


×